Menu

Nakrętki dla Emilki

Koordynatorem akcji "Nakrętki dla Emilki" był Samorząd Uczniowski w składzie Maksymilian Rzepka, Mirela Saliu, Natalia Buk, Martyna Łania z opiekunami Joanną Kilarską i Agnieszką Czach - Janicką. Konkurs na największą zbiórkę wygrała klasa 1CG. Do naszej zbiórki włączył się także Internat Zespołu Szkół Gospodarczych.

Dzięki ogromnemu zaangażowaniu uczniów, ich rodziców i nauczycieli udało się nam wszystkim zebrać sporą ilość tego cennego surowca. Zbiórki nakrętek pomagają dofinansować wózki inwalidzkie, protezy i sprzęt rehabilitacyjny dla dzieci i dorosłych, dzięki czemu zyskują oni szanse na lepsze życie. Dzięki tym akcjom korzysta przede wszystkim środowisko. Nakrętki będą powtórnie przetworzone omijając wysypiska śmieci i nie przyczyniając się do degradacji naturalnego środowiska. Firma recyklingowa zakrętki przerabia na surowiec wtórny (plastikowy granulat). Producent może przetworzyć wówczas zebrane odpady na nowe zakrętki, opakowania, rury PCV czy obudowy komputerów. Koordynatorzy magazynują większe ilości zakrętek, następnie firma recyklingowa odbiera towar i ekwiwalent pieniężny wpłaca na konto osoby, na którą zbierane są nakrętki. Za zebrane pieniądze kupuje się najczęściej potrzebne choremu sprzęty, na które nie stać jego lub jego opiekuna.

Zbiórka nakrętek jest stałym punktem działania Samorządu Uczniowskiego w naszej szkole, ten etap zakończył się, ale nakrętki można nadal wrzucać do tekturowych pojemników ustawionych koło koszy na śmieci. ''Nakręć się na pomaganie'' na co dzień, a nie tylko od święta! Zrób coś dla innych - to nic nie kosztuje!

W najbliższym czasie

Dzień Kawy
29 września 2020

Salon maturzystów
17  - 30 września 2020

Dziennik elektroniczny

Biblioteka szkolna

Szczęśliwy numerek

od 28.09.2020 do 02.10.2020

Poniedziałek  ... 28   31
Wtorek   08   22
Środa   29   26
Czwartek   17   10
Piątek   24   33

Partnerzy

 
  

    
 

  

Kontakt

Zespół Szkół Gospodarczych 
im. Mikołaja Spytka Ligęzy

ul. Mikołaja Spytka Ligęzy 12
35-055 Rzeszów
tel. 17 748 35 00 
sekretariat@zsgrzeszow.pl

Technikum: technik hotelarstwa - technik organizacji turystyki - technik przemysłu mody - technik żywienia i usług gastronomicznych - technik usług kelnerskich
Szkoła Branżowa I Stopnia: kelner - kucharz  - cukiernik - krawiec

Menu